Merlot akurat na grilla ~ Bordeaux Merlot 2012 AC z Marks&Spencer

Traf chciał, że nabyłam to wino w M&S w cenie zniżkowej (19,95 zł) na początku stycznia, kiedy raczej słabo z grillami. Z tego powodu, nie zagryzając go karkóweczką nie miałam tyle radochy, ile mogłoby mi dać takie winno-mięsne połączenie.

Tego merlota wyprodukowała dla M&S rodzinna firma Maison Sichel w okolicy miejscowości Cénac, kilka kilometrów od Bordeaux, na prawym brzegu Garonny. Cały region Bordeaux charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem pod względem gleb, ale najgłębsze pokłady podłoża praktycznie wszędzie są wapienne. Klimat zaś oceaniczny, pozbawiony praktycznie wpływów oceanicznych. Najogólniej możemy powiedzieć, że winogrona z lewego brzegu Garonny, głównie z cabernet sauvignon, dają cięższe i bogatsze czerwone wina z dużym potencjałem starzenia, natomiast tam, skąd pochodzi nasz merlot, króluje właśnie ten szczep w swojej codziennej, młodej i lżejszej odsłonie.

I tutaj mamy dokładnie takie lekkie, ciemnoczerwone wino o przyjemnym, prawie cukierkowym zapachu dojrzałych wiśni i śliwek. Dałam mu pooddychać i z początku wyraźnie wyczuwalny w ustach alkohol zamienił się w fajne ciepełko. Dwoma mankamentami były za słaby (czerwony) owoc i krótki finisz.

Bordeaux Merlot 2012 AC z Marks&Spencer

Bordeaux Merlot 2012 AC

Po spróbowaniu muszę powiedzieć, że nawet cena promocyjna jest trochę niewspółmierna do jakości, ale jeśli będziecie planować majówkę z grillem i spotkacie tego merlota w M&S, możecie spróbować. Mimo to nie warto dawać za niego więcej niż dwie dychy, a z tego, co pamiętam, przed przeceną kosztowało grubo ponad 20 zł.

Poza tym wąchacze będą zadowoleni, bo aromat jest najmocniejszą (choć nadal nie tak mocną) stroną tego wina.

Oczy: ciemnoczerwone, przejrzyste

Nos: dojrzałe wiśnie i śliwki

Usta: dobry alkohol, słaby owoc

Ogólna ocena: 2/5

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.